Standaryzacja etykiet logistycznych

Coraz więcej firm dostrzega korzyści płynące z standaryzacji etykiet GS1. Na każdym opakowaniu transportowym umieszczane są różnorakie etykiety. Wykorzystuje się je do wewnętrznych procesów magazynowych, a także sprawnego transportu. Nagminnym jest umieszczanie indywidualnych etykiet przez poszczególne firmy realizujące kolejne etapy łańcucha transportu. 

Korzyści jakie niesie standaryzacja etykiet logistycznych GS1 dostrzegły jako pierwsze sieci handlowe. By w pełni zintegrować łańcuch dostaw, niezbędne jest zaangażowanie poszczególnych operatorów logistycznych. Jest to niezwykle istotne w transporcie, ale także w spedycji czy magazynowaniu. Aktualnie wykorzystanie standardowych etykiet GS1 jest znikome. Firmy logistyczne przyzwyczajone są do tworzenia wewnętrznych, indywidualnych rozwiązań służących do identyfikacji i komunikacji. Wiąże się to brakiem świadomości korzyści jakie przyniosłoby ujednolicenie formatu etykiet. Często firmy, które widzą potencjał w wprowadzeniu zmian są ograniczane przez swoich klientów, którzy są przyzwyczajeni do stosowanych standardów. Jednocześnie stałe problemu wynikające z mnogości stosowanych rozwiązań pozwalają przypuszczać, że standaryzacja etykiet logistycznych jest tylko kwestią czasu.

Comment (1)

  1. Grzegorz

    W naszej firmie zostały wprowadzone standardowe etykiety GS1 i muszę przyznać, że takie rozwiązanie usprawniło cały proces transportowo-magazynowy.

    Reply

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *