Charakterystyka zawodu kierownika dystrybucji

Charakterystyka zawodu kierownika dystrybucji

Osoba na stanowisku kierownik dystrybucji zajmuje się przede wszystkim dbaniem o ciągłość dostaw. Dba również o to, aby dystrybucja towarów lub/i usług odbywała się na warunkach jak najbardziej korzystnych dla firmy, dla której pracuje. Jest to praca bardzo odpowiedzialna, wymagająca ciągłego kontaktu z kontrahentami, dostawcami oraz odbiorcami. W dziale dystrybucji kierownik ma za zadanie przede wszystkim rozdzielać zadania do wykonania swoim podwładnym, a także kontroluje tempo ich pracy oraz jakość jej wykonania.

Na co dzień kierownik dystrybucji zajmuje się analizą raportów kosztów, tworzeniem nowych raportów, negocjowaniem nowych umów z dostawcami i podwykonawcami, a także rozwiązywaniem bieżących problemów w zakresie dystrybucji. Aby móc ubiegać się o to stanowisko, najlepiej być absolwentem kierunku ekonomia lub pokrewnym do dystrybucji, na przykład transport i logistyka. Przydatne są umiejętności negocjacyjne, ale również znajomość języków obcych oraz wszelkich zagadnień związanych z ekonomią.

Praca ta jest typowo biurowa, wymaga ciągłego kontaktu z innymi działami i ich pracownikami, a także przedstawiania swoich działań przełożonym. Praca wykonywana jest w systemie jednozmianowym ośmiogodzinnym, w godzinach pracy firmy.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.