Docenić młodość

Docenić młodość

Młodość to synonim odwagi, kreatywności i energii, motywacji, chęci do pracy. Czy warto z tych cech korzystać? Oczywiście, że tak, jednak młodość to też zagrożenie brawury, ryzyka, braku doświadczenia itd. Logistyka to odpowiedzialna branża, w której nie ma miejsca na błędy, pomyłki, bowiem mogą one sporo kosztować partnerów biznesowych, obsługiwanych klientów. Ponadto każda błędna decyzja może pociągać za sobą skutki domina wpływając na szereg innych planów.

Absolwenci studiów zwykle nie są docenianymi pracownikami. W logistyce tymczasem im młodsi specjaliści tym lepsi. Mają oni aktualną wiedzę, świeżo zdobyte kwalifikacje. Brak im jedynie doświadczenia. Niektórzy pracodawcy ryzykują i zatrudniają młodzież na poważne stanowiska takie jak kierownik dystrybucji logistyki.

W większości przypadków okazuje się iż są to doskonali pracownicy, trafiony wybór, mimo to istnieje pewien opór przed zatrudnieniem osoby prosto po studiach na stanowisku kierowniczym. Pewne frycowe trzeba zapłacić i doskonale o tym wiedzą absolwenci logistyki zatrudniając się jako asystenci, pomocnicy w branży logistycznej i zarządzania transportem.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.