Kierownicze stanowiska w logistyce

Kierownicze stanowiska w logistyce

Przeglądając portale oferujące pracę z łatwością można dostrzec pewną prawidłowość. Otóż większość ofert to propozycje pracy na kierowniczych stanowiskach oraz na posadach dla specjalistów w wybranych dziedzinach, wiodącą branżą jest logistyka. Można się zastanawiać dlaczego takie oferty, które wyglądają na rewelacyjne są zamieszczane i nie znajdują zainteresowania. Powodem najczęściej są wymagania.

Przykładowo stanowisko kierownika dystrybucji logistyki wymaga szeregu kwalifikacji, ogromnego doświadczenia, umiejętności językowych, cech personalnych, dyspozycyjności, mobilności itd. Trudno jest taką osobę znaleźć, która spełniłaby wszystkie oczekiwania pracodawcy, a nawet ciężko znaleźć kogoś kto spełnia choćby połowę ze wskazanych wymogów.

Tym samym oferty te wciąż są powielane i publikowane czasami nawet po kilka miesięcy, kiedy inne propozycje znikają po tygodniu. Pozornie stanowisk tego typu jest wiele, jednak w rzeczywistości zatrudnić się jako kierownik dystrybucji logistyki wcale łatwe nie jest. Osoby zajmujące te stanowiska zazwyczaj nie migrują między pracodawcami, etaty się nie zwalniają zaś młodych osób pretendujących do tego stanowiska przybywa z roku na rok.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.