Kierownik działu dystrybucji

Kierownik działu dystrybucji

Dział dystrybucji zajmuje się przede wszystkim planowaniem wszelkich działań będących gdzieś pomiędzy wykonawcą, a podwykonawcą lub odbiorcą produktu lub usługi. Działem tym zarządzać będzie kierownik dystrybucji, którego głównym zadaniem jest planowanie działań dystrybucyjnych. Swoje działania opierać on będzie przede wszystkim na znajomości zasad funkcjonowania firmy, zasad dystrybucji towarów i usług, a także na ogólnej znajomości lokalnego rynku pod kątem danej branży.

Kierownik dystrybucji koordynuje przebieg wszelkich działań dystrybucyjnych, a także zajmuje się kontrolą działań podległych mu pracowników. Jego głównym zadaniem jest nadzór nad tym, aby dystrybucja towarów i usług przebiegała bez zakłóceń, przy możliwie jak najniższych kosztach i jak najwyższej wydajności. Przydatne do tej pracy będzie wykształcenie kierunkowe ekonomiczne lub po studiach na kierunku pokrewnym z dystrybucją.

Zatrudnienie na tym stanowisku można znaleźć we wszelkich firmach transportowych, produkcyjnych, handlowych, a nawet usługowych. Głównym zadaniem kierownika jest negocjacja umów z podwykonawcami i dostawcami, oczywiście w zależności od tego, w jakiej branży on działa. Jego głównym celem jest minimalizacja kosztów dystrybucji.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.