Logistyka w biznesie

Logistyka w biznesie

Przeglądając kierunki studiów proponowane młodzieży, można natknąć się na rozbudowaną ofertę specjalizacji w zakresie logistyki i transportu. Zastanawiając się nad popytem na ten typ profesji szybko można zauważyć, że jest to branża potrzebna i perspektywiczna, a także rozwojowa.

Współcześnie kierownik dystrybucji logistyki niezbędny jest niemal na każdym kroku tak w  mniejszej jak i większej firmie. Towary wędrują miedzy dostawcami, a łańcuchy dostaw są coraz bardziej złożone. Wybiera się taki transport, aby był szybki i sprawny, ale przede wszystkim konkurencyjny cenowo.

Praca kierownika dystrybucji logistyki wymaga ukończenia studiów kierunkowych, znajomości języków oraz doskonałej organizacji. Osoby umiejące planować świetnie odnajdują się na takim stanowisku. Stanowisko kierownicze wymaga dodatkowo kompetencji związanych z zarządzaniem personelem, jak też gospodarowaniem taborem, czasem pracy kierowców i samym towarem. Bez wątpienia nie są to zadania łatwe, niemniej praca może być przyjemna i satysfakcjonująca. Ponadto zarobki w branży logistycznej są stosunkowo wysokie jak na polskie realia, co podnosi atrakcyjność branży.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.