Plan kariery

Plan kariery

Wiele osób lubi planować, są osobami poukładanymi, które nie lubią zmian i spontanicznych wydarzeń. Zwykle są to dobrzy kandydaci na logistyków, aczkolwiek zarządzanie zmianą i sytuacje kryzysowe to także część pracy w logistyce. Trzeba być na nie odpowiednio przygotowanym. Być zdecydowanym i nastawionym na sukces, ma dwie strony medalu.

W przypadku logistyka ważny jest plan kariery i konsekwentna jego realizacja. Gorzej kiedy plany się krzyżują i kariera nie przebiega tak, jak była planowana, zwłaszcza gdy podupada i cel sukcesu się oddala. Kierownik dystrybucji logistyki to jedna z posad, na jaką mają chęć logistycy już po studiach. Początkowo jednak trzeba swoje odpracować, chociażby po to, by zdobyć doświadczenie, staż pracy i pewną dojrzałość w zakresie kierowania zespołem, zarządzania pracą.

Wraz z wiekiem odpowiedzialność i spojrzenie na świat się zmienia, jednakże pojawia się też zacofanie technologiczne. By awansować i radzić sobie w karierze, niezbędne jest podążanie za nowinkami branżowymi i doszkalanie się. Zmiany na rynkach, w transporcie, komunikacji powodują zmiany w pracy w logistyce.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.