Połączenia i nowe technologie

Połączenia i nowe technologie

Firmy spedycyjne można porównać do krwioobiegu gospodarki. Co ciekawe z szeroko rozumianej branży logistycznej korzystają zarówno najwięksi gracze na rynku międzynarodowym, jak i małe rodzinne firmy. W każdym wypadku produkt wytworzony, lub potrzebny do wytworzenia musi zostać dostarczone do celu.

Kierownik dystrybucji logistyki musi umieć planować trasy tak, by przy minimalnych własnych kosztach produkt dojechał do ostatecznego celu. Nie jest to proste zajęcie. Przede wszystkim rynek transportowy cały czas się zmienia. Jego dynamika wiąże się zarówno z budową nowych połączeń, kolejowych, drogowych morskich czy lotniczych, ale także i na modernizacji sprzętu.

Ostatnio coraz głośniej mówi się o wykorzystaniu w transporcie bezzałogowych dronów. Przede wszystkim myśli się tu o transporcie do ostatecznego klienta lub do przewozu małych przesyłek lub paczek pomiędzy kontrahentami. Projekt ten jest już w fazie testów, jednak nie można ukrywać, że taka będzie przyszłość. Kierowanie bezzałogowymi samolotami z biura lub innego miejsca jest znacznie tańsze niż wysyłanie kuriera z jedną przysłowiową paczką. Każda modernizacja jest opłacalna i warta zaangażowania ze strony osób decyzyjnych w logistyce.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.