Priorytety logistyczne

Priorytety logistyczne

Praca w logistyce to zarówno dozór logistyczny jak również tworzenie standardów, procedur i planów logistycznych. Te ostatnie to podstawa w pracy w tej branży. Dzięki doświadczeniu mają szansę być coraz bardziej dokładne i w pełni zrealizowane na czas. Każdy projekt logistyczny musi uwzględniać ewentualność zmiany.

W zależności od projektu, jego rozmiarów, terminu realizacji, zasobów ludzkich, rodzaju ładunku, odległości, czynniki wpływające na zmianę, wystąpienie wydarzeń nadzwyczajnych są inne i jest ich różna ilość. Kierownik dystrybucji logistyki musi umieć przewidywać co może się wydarzyć podczas transportu aby móc temu zaradzić i zawczasu uniknąć przeszkody.

O ile stałe bariery są wliczone w ryzyko, to jednak pojawiają się okoliczności nietypowe jak chociażby nagły wypadek drogowy unieruchamiając samochód jak i kierowcę pracownika. Nadrobienie zaległości, przestoju nie jest łatwe. Każdy pracownik ma jakiś plan logistyczny do wykonania i nie może przejąć więcej obowiązków w godzinach pracy, zaś nadgodziny nie zawsze umożliwiają wykonanie za kolegę zadań transportowych.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.