Różnorodność planów

Różnorodność planów

Praca w planowaniu może być ekscytująca, jednak z uwagi na ogromne wartości ładunku i możliwość strat poprzez jakiekolwiek opóźnienia to praca odpowiedzialna. Kierownik dystrybucji logistyki musi pamiętać o wielu szczegółach jakie mają wpływ na powodzenie założonego planu. Czasem normy są naciągane i trzeba liczyć na szczęście.

Niestety doba nie jest z gumy, moce przerobowe także są ograniczone a w czasie przedświątecznym grafik bywa napięty, zamówień jest więcej, zapotrzebowanie rośnie. Okresowo zaś można zwolnić i pozwolić sobie na więcej swobody. Plany zwykle mają to do siebie, że się zmieniają. Aby przewidzieć zmiany i się ich spodziewać, prowadzone są stale na bieżąco rozmaite raporty podróży. Wypełniają te dokumenty pracownicy transportu i logistyki, a na ich podstawie system dystrybucji zostaje tak modyfikowany, aby został ulepszony, a usterki i czynniki opóźniające wyeliminowane.

W sytuacjach podbramkowych kierownik musi umieć podejmować decyzje i zawsze być dostępny. Dyspozycyjność i praca przez cała dobę to w logistyce typowa cecha stanowiska. Rzetelność pracy jest tutaj na pierwszym miejscu.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.