Rynek i logistyka

Rynek i logistyka

Rynek by mógł istnieć potrzebuje logistyki. Bez wymiany towarów nie ma gospodarki. Przecież wytwórca jakiegokolwiek przedmiotu musi dostarczyć go do klienta. Kierownik dystrybucji logistyki zajmuje się właśnie taką dziedziną w firmach produkcyjnych. W transporcie bardzo ważny jest czas przy minimalnych wręcz nakładach finansowych. Każdy koszt wpływa ostatecznie na cenę towaru jaki się przewozi.

Przykładowo wyprodukowanie kilograma sera kosztuje dziesięć złotych. Do tej ceny należy dodać zysk przedsiębiorstwa oraz pierwsze podatki. Następnie logistyka dodaje do ceny swoje koszty, a na końcu sprzedawca włącza swoja marże, przez co kilogram sera kosztuje około dwudziestu złotych. Nie zapominajmy, że każda z czynności jest opodatkowana z osobna, co także ma wpływ na cenę.

Wielu logistyków zadaje sobie podstawowe pytanie, czyli jak zminimalizować koszty by zysk był jak największy. Odpowiedzi ze względów oczywistych nie ma jednoznacznych. Przede wszystkim kierownik dystrybucji logistyki zajmuje się innymi tematami w przypadku większych przedsiębiorstw, a inne problemy ma w małych firmach. W każdym jednak przypadku należy cały czas doskonalić swój przysłowiowy warsztat pracy co niemal na pewno przyniesie w przyszłości pożądane efekty.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.