Rywalizacja o stanowisko pracy

Rywalizacja o stanowisko pracy

Z tego co się orientuję o posadę kierownika ds. dystrybucji i logistyki rywalizują obecnie dwie osoby, które całkowicie różnią się charakterami. Cóż, można się było tego spodziewać patrząc na fakt, że jeden z kandydatów jest mężczyzną, natomiast drugi to kobieta.

O przebiegu rekrutacji poinformowała mnie moja dobra znajoma, która od paru lat pracuje w naszej firmie w dziale personalnym. Beata odpowiada za rekrutację nowych pracowników, jednak ostateczna decyzja należy do naszego prezesa, bo to w końcu on jest osobą odpowiadającą za losy naszej firmy. Beata powiedziała mi w tajemnicy, że prezes ma duży problem z wyborem odpowiedniego kierownika, bo według prezesa zarówno kandydatka jak i kandydat świetnie spisaliby się w tej roli. Każde z nich ma określone wady i zalety, które równoważą się wzajemnie i które ciężko odseparować i wybrać tego najlepszego.

Do tej pory pracowałem z samymi mężczyznami i to przed nimi odpowiadałem za swoje wyniki sprzedażowe, dlatego nie wyobrażam sobie, bym nagle miał zacząć pracować z kobietą. Nie wiem czy jakiejkolwiek kobiecie udałoby się uzyskać wsparcie i szacunek kilkunastu mężczyzn zatrudnionych na stanowiskach dostawców, kierownik ds. dystrybucji i logistyki Mielec. Wielu chłopaków ma podobne zdanie jak ja – uważa, że kierownikiem powinien zostać mężczyzna. Kobieta nie da sobie z nami rady, jestem o tym święcie przekonany. Niemniej, jakiekolwiek by moje zdanie nie było tak należy pamiętać, że wybór leży po stronie prezesa.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.