Absolwenci po ukończeniu studiów zwykle mają wysokie ambicje, jednak to dobry trend. Zacząć jednak warto od stanowisk niższych swoją karierę. Udowadniając swoją wartość dla pracodawcy można błyskawicznie awansować. Czy wypada być kierownikiem zaraz po studiach? Owszem, czemu nie?
Utarło się na rynku pracy, iż kierownik dystrybucji logistyki to osoba z wieloletnim stażem i sporym bagażem doświadczeń nie tyle zawodowych, co życiowych. Osoby w wieku średnim na stanowisku kierowniczym budzą większy szacunek, autorytet i respekt. Jednak wcale nie są lepszymi specjalistami w swej dziedzinie niżeli młodsi kandydaci na kierowników.
Niestety wciąż ciężko jest przekonać pracodawcę do swojej kandydatury na kierownika mając dwadzieścia kilka lat. Mimo wszystko nie można się zniechęcać, nie trzeba być od razu kierownikiem, można być asystentem, zastępcą kierownika itd. pracując już w konkretnej firmie i dziale logistyki łatwiej będzie przekonać załogę iż się jest osobą godną zaufania i powierzenia zadań odpowiedzialnych, w tym zarządczych.
Zostaw odpowiedź